pakostane

Pláže v Pakoštane

Pakoštane nabízí pěkně upravené oblázkové či písčito-kamenité pláže v příjemných zátokách a s pozvolným vstupem do moře.

Pláž Pilatuša - písečná ale i oblázková pláž s menšími kameny láká mnohými zátokami a stínem z borovic. Nachází se v severozápadně od centra pakoštane ve vzdálenosti asi 1 km.

Bužakovina - pláž se sypkým pískem a mělčinou vhodnou pro děti se nachází v hluboké zátoce 500 m západně od Pakoštane.

Punta - písečná pláž s písečným dnem je vyhledávaná rodinami s dětmi i díky své blízkosti k centru Pakoštane. Na části pláže jsou betonová plata.

Janica 1 - částečně písková a dlážděná pláž leží v samém centru Pakoštane. Sypký písek ideální pro děti je i v moři.

Janica 2 - dlouhá oblázková pláž pro ty, kteří si rádi užívají klidné zátoky mimo přelidněné pláže, se nachází jihovýchodně od Pakoštane.

V okolí Pakoštane můžete využít i několika menších zátok, které poskytují dostatek soukromí ve stínu rozsáhlých borových porostů.

Pro koupání na písčitých plážích se vyplatí dojet lodí na ostrov Vrgáda, který je vzdálený cca 4 km, a je s Pakoštane spojen pravidelnou lodní linkou. Vrgáda nabízí koupání v průzračně modrém moři s písečnými a oblázkovými plážemi. Loď Vrgadinka odplouvá z hlavního mola v centru Pakoštane.

Lákavé pláže se vyskytují také na Vranském jezeru, které se nachází 7 km severně od Pakoštane za jadranskou magistrálou. Hlavní pláž naleznete hned u kempu v blízkosti vesničky Vrana. Příjemné osvěžení nabízí místní restaurace. Koupání je možné i v úzkém kanálu Prosika, který spojuje Vranské jezero s mořem.